NEW PHILADELPHIA Dover, Oh

news-logo-white.png

Fall 2018 President’s List

Carrollton - Clayton W. Hutt, Benjamin D. Pallett
Dennison - McKenna M. Cannon, Cynthia R. Coffman
Dover - Zachary G. Houze, Kade M. Rainsberg, Matteo J. Rini, Olivia A. Schoelles
Dundee - Jason R. Keller, Madeline S. Smith
Gnadenhutten - Lori A. Stallings
Johnstown - Aaron States
Killbuck - Joseph J. Miller
Louisville - Shannon M. Lee
Massillon - Makenna R. Gundlach, Anthony J. Jones, Allysa M. Walter
Navarre - Lauren E. Miller
New Philadelphia - Trinity G. Bailey, Nathanuel P. Cooper, Kayla L. Grossenbacher, Abigail C. Kneuss, Scarlet M. Mani, Kylie G. McPeek, Austin J. Monigold, Allison L. Paull, Kory M. Rowland
Newark - Jordan R. Shaw
North Canton - Titus B. Morrison
Salem - Ricky L. Coffey
Stow - Robert A. Buzzeo
Uhrichsville - Veronica S. Armstrong
Walnut Creek - Tenieka C. Miller
Wooster - Elizabeth M. Compton

Fall 2018 Dean’s List

Shanghai, China - Zhenyu Huang
Zhengzhou, China - Ruiqi Xu
Oswego, IL - Joshua D. Westpfahl
Akron - Brandon S. Andrade, Rayce T. Newman
Alliance - Brandon M. Bowen
Atwater - Rochelle K. Wise
Baltic - Garrett R. Disler, Seth M. Miller, Piper B. Schilling
Barberton - Jared R. Lepley
Beallsville - Val W. Wallace
Belmont - Issac D. Hearn
Bloomingdale - Jessica R. Shea
Bolivar - Breanna N. Burrier, Aiden J. Ellsworth, Victoria M. Norton, Abraham P. Robinette, Kylie N. Tritt, Calla S. Wadley, Aliecia N. Weekley
Bowerston - Lindsay M. Caldwell, Joseph A. Puckett, Alison A. Romeo
Brewster - Kevin K. Bair
Bridgeport - Elliott L. Dean
Broadview Heights - Joseph A. Gage, Nicole M. Koscielski
Byesville - James R. Keyser
Cadiz - Todd M. Dare, Tori N. Edwards
Caldwell - Joshua D. Crum
Cambridge - Alexis Alfman, Amanda K. Miller, Chandler R. Warne
Canton - Jenna M. Alexander, William M. Crone, Jake M. Hancock, Erykah S. Lofton, Thomas J. Schnettler, Zachary J. Sterling
Carrollton - Maygen E. Bales, Carson M. Dolvin, Daniel H. Dye, Isabella R. Eugeneau, Kiley R. Grindstaff, Alivia G. Kinney, Mica E. Monigold, Cree M. Ward, Nellie A. Wey
Chardon - Andrew G. Bartholomew, Marissa N. Siegert
Cincinnati - Daniel P. Weber
Cleveland - Laura K. Rhodes, Olivia M. Sanders
Columbus - Luis M. Lugo-Muniz, Alexis Reyes
Copley - Gannon T. Rebeta
Coshocton - James B. Allman, Sophia M. Kobel, Audra J. McClain, Timothy E. Meyers, Benjamin A. Mikulik, Jacob W. Moore, Drew E. Patterson, Karli M. Stonebraker
Dalton - Josiah D. Ramseyer
Deersville - Gretta M. Howes
Dellroy - Rachel A. Brannick, Charles D. Smith, Nathan A. Stallman
Dennison - Anisa L. Copeland, Emily L. Dunlap, Derek C. Ellinger, Reilly W. Foltz, Trevor C. Host, Cade A. Liggett, Eric M. Marshall, Jace B. Maurer, Karaniah Rolli, Erin M. Ross, Sarah E. Sidoti, Noah D. Stewart
Dover - Garrett T. Bradley, Hunter R. Bradley, Annabelle L. Cessna, Zachary R. Clore, Paige J. Johnson, Abby R. Lax, Nicolas A. Lee, Alexa R. Lingler, Jack T. Murphy, Erin C. Neisel, Jared T. Nolen, Hannah M. Nolley, Adam J. Oliver, Roy J. Patton, Gannon J. Petrullo, Madison M. Robinson, Kyler A. Ruegsegger, Kaden N. Russell, Nathan A. Schlosser, Sierra G. Schweitzer, Courtney L. Sheneman, Hunter A. Smith, Aaryn L. Stockon, Hillary D. Timmerman, Lucas C. Vasbinder, Saavik L. Wright, Mackenzie Q. Yoder
Doylestown - Hailey A. Miller
Dublin - Samuel E. Hundley
Dundee - Logan S. Mast, Kimberly R. Miller, Peyton D. Miller
East Canton - Audriana N. Nichols
Frazeysburg - Austin J. Redman
Garrettsville - Riley M. Van Kirk
Glenmont - Marc A. Simcak
Gnadenhutten - Jamie R. Beamer, Kiera E. Brown, Rachael L. Cotsmire, Emily S. Davis, Julian R. Herman, Brendan K. Swaney 
Holmesville - Isaac L. Gallion
Hudson - Benjamin J. Arigo, Evan N. DiGiacomo
Jefferson - Sarah E. Herrmann
Jewett - Courtney D. Dray
Kent - Gillian P. Dean-McDaniel, Jennifer A. Doty
Killbuck - Madison G. Starner
Kimbolton - Cara Gulick
Leesville - Dallas M. Romig
Leetonia - Emily C. Savage
Lisbon - Elsie M. Kibler
Louisville - Taylor J. Robbins
Magnolia - Olivia L. Bland, Harold J. Starkey
Massillon - Jenna L. Foss, Samuel E. Gentile, Brittany K. Lash, Scott J. Saadey, Nicole M. Urban, Amanda J. Willis
Medina - Nicole K. Yakowec
Millersburg - Deanna F. Gingerich, Morgan L. Hoxworth, Nicole R. Overholt 
Mineral City - Michael Falter, Ensleigh L. Hollon, Amy J. McRobie, Kyle D. Stotzer
Mount Vernon - Rachel Z. Handwerk, Lauren M. Moore
New Franklin - Emily M. Griffiths, Breanna R. Rich
New Middletown - Brandon M. Chamberlain
New Philadelphia - Satin M. Akins, Shalisa A. Albrecht, Kennedy L. Allen, Aric W. Anderson, Brandilyn A. Autery, Cierra M. Autery, Cassandra J. Bailey, Brennady L. Barnes, Braydan G. Billman, Halee L. Bloom, Collier J. Cain, Heather V. Campbell, Katherine Churilla, Erik S. Doran, Laura A. Dotts, Madison R. Dryden, Kaylee L. Dudek, Edylyne I. Esese, Riley M. Ferris, Ryley A. Fitzgerald, Ian T. Harr, Kyle C. Kendall, Corey R. Kimble, Katin N. Legg, Dane L. Leishman, Rhet T. Mani, Tyler A. Martin, Zachary S. McCalla, Kayla N. Morgan, Cassidy S. Page, Keith C. Pettry, Summer N. Price, Rachel M. Roth, Samantha M. Sayre, Reid T. Schroeder, Andrew S. Shepherd, Hannah L. Shook, Olivia A. Shutt, Jarrett Simon, Cade A. Skinner, Haley E. Slates, Alexandre N. Smart, Patricia A. Snyder, Olivia J. Taylor Pompey, Emily J. Tetzloff, Abriana Trejo, Henry A. Tulip, Amie L. Zumbach, Riley E. Meese, Alexandra Pallotto
Newcomerstown - Amanda L. Grewell, AnaLise M. Heishman, Brittnay Hennis, Mackenzie M. Hursey,
Dylan M. Little, Hannah G. Peeper, Jessica R. Stowers
Newton Falls - Katlyn E. Prokop, Elizabeth D. Tatman
Niles - Nicholas A. Furlong
North Bloomfield - Veronica L. Easterday
North Canton - Alyssa M. Pazzo, Lindsay C. Robinson
North Jackson - Samantha A. Oblinger
Northfield - Jonathan C. Carter, Cassandra L. Luce
Norton - Ashley L. Pfahler
Orwell - Shanon N. Rasmussen
Ostrander - Ryan S. Sayer
Pepper Pike - Joylyn Scott
Perrysburg - Tsz Chung Lam
Pomeroy - Morgain E. Little
Port Washington - Breianna C. Fechuch, Kali R. Harrison, Jonah D. Leggett-Crolley, Karlee J. Peach
Ravenna - Stef M. Gibson, Autumn E. Scheall
Richfield - Matthew V. Fazzio
Salem - Luke W. Butcher
Sebring - Erin R. Carver, Rachel E. Carver
Sherrodsville - Justine N. McDermott, Chelsea T. Russell, Jay P. Vaughan, Raleigh Wilson, Tyler J. Downing
Shreve - Carlee J. Grassman
Southington - Emily F. Jones
Steubenville - Roland R. Fletcher
Stone Creek - Phillip P. Barker, Alyssa J. Dillon, Keaven D. Vogel, Joseph E. Haynes, Jordan E. Vacha
Stow - Brandon P. Cook, Megan L. Smith
Strasburg - Morgan A. Alsept, Kade A. Bitikofer, Trisha R. Derheimer, Madison O. Diehl,     Austin M. Fearon, Emalee M. Nave, Logan M. Schneider, Stephen C. Slone, Zoey E. Thomas
Sugarcreek - Madison N. Chapman, Megan B. Click, Brittany F. Collins, Dillon A. Donaldson,
Gaspar G. Itzep-Santiago, Lydia E. Knotts, Alexis L. Recchiuti, Karson P. Schrock, Kody A. Stress, Megan J. Weaver
Sylvania - Keden A. Sudlow
Tippecanoe - Erin M. Ralston
Tuscarawas - Matthew N. Yonley
Twinsburg - Brandon T. Gantous, Jasmine T. Jenkins, Adam M. Lewchenko
Uhrichsville - Mickayla A. Boned, Lydia M. Cochran, Katelynn M. Dillon, Robby L. Edwards, Jaymie R. Gardner, Kaitlynn M. Hanslik, Seth A. Hanslik, Michael J. Lesiecki, Seth R. Melzer, June L. Moody, Rylee T. O'Donahue, Kiara N. Rakestraw, Savannah M. Randolph, Caylan E. Rentsch, Mackenzie A. Schreiber, Amanda R. Shepherd, Noah A. Shepherd, Tanner J. Shetler, Dekin R. Vanderpool, Sable M. Vanderpool, Braden P. Watkins
Uniontown - Marie A. Eubank, Nicholas M. Klekner, Stefanie M. Piscitello
Wadsworth - Ashley E. Bowers
Warren - Brooke A. Davis, Megan E. Delmont, Victoria D. Donadio, Jennifer N. Ha
West Lafayette - Colin J. McConnell, Jared R. Michael, Kristin M. Poorman
Westlake - Maxwell J. Kunze
Wooster - Rheanna L. Vura, Sarah Y. Witten
Youngstown - Kaleigh F. Maxwell
Harrison City, PA - Natalie A. Quaglieri
Presto, PA - Ksenia A. Miskarov
Washington, PA - Alex V. Weaver


Loading Conversation